Våra tävlingsekipage


Iris Kasper & Don

Ras: -
Lydnad: Uppflyttad till klass 1

Marie Randau & Thea

Ras: Kooikerhondje
Lydnad: LD Start
Övrigt: BPH

Lena Karlsson & Hedda

Ras: Nova Scotia Suck Tolling Retriever
Nosework: Godkänt doftprov I, eukalyptus
Övrigt: BPH

Sara Hugosson & Cookie

Ras: Bichon havanais
Rallylydnad: RLD N, Fortsättningsklass 

Lotta Malmvärn & Lyra

Ras: Shetland sheepdog
Rallylydnad: RLD A, RLD F, RLD N
Nosework: Godkänt doftprov, eukalyptus
Agility: Hoppklass 1

Christina Widén & Flame

Ras: Vit herdehund
Lydnad: Godkänd startklass
Rallylydnad: Nybörjarklass
Övrigt: MH

Angela Ardelean & Cindy

Ras: Portugisisk vattenhund
Rallylydnad: RLD N, RLD F

Anette Johansson & Chessie

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Startklass LD Start uppflyttad till Klass 1
Bruks: Uppflyttad till Lägre klass spår
Rallylydnad: RLD N, RLD F
Viltspår: Champion
Jakt: FB-R
Övrigt: BPH

Ewa Kroona & Saga

Ras: Bordercollie
Lydnad: Klass 2 Förstapris
Rallylydnad: RLD N, RLD F
Bruks, spår: Elitklass Cert
Övrigt: MH, Godkänd vallhund

Anette Johansson & Maya

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Klass 3 Andrapris
Bruks, spår: Uppflyttad till Lägre klass
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, Champion
Viltspår: Champion 
Utställning: ÖKL Very Good
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: BPH

Lotta Malmvärn & Wilma

Ras: Shetland sheepdog
Lydnad: LD Start
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, RLD M, Champion
Agility: Klass 2
Agility, hoppklass: AGHD I, Hoppklass 2

Christina Gustavsson & Kim

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: LP 1, Klass 2
Rallylydnad: RLD N
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: MH

Adina Hermansson & Vilse

Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
Lydnad: Klass 2 Förstapris
Rallylydnad: Nybörjarklass
Bruks, spår: Uppflyttad till LKL
Övrigt: MH

Adina Hermansson & Eddie

Ras: Belgisk vallhund/ tervueren
Lydnad: Klass 1
Utställning: ÖKL Exellent
Korning: Godkänt mentaltest
Övrigt: MH

Anette Johansson & Hallon

Ras: Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Lydnad: Klass 3 Andrapris
Bruks, spår: Uppflyttad till högre klass
Rallylydnad: RLD N, RLD F, RLD A, Diplom Avancerad klass
Viltspår: Champion
Utställning: ÖKL Very Good
Retrieverprov: Genomfört FB-R
Övrigt: BPH

Ann-Sofie Zander & Göte

Ras: Mops
Lydnad: Klass 1 Tredjepris
Rallylydnad: RLD N, RLD F

Ann-Sofie Zander & Mona

Ras: Mops
Lydnad: Startklass
Rallylydnad: RLD N, RLD F
Utställning: JUNK Excellent med CK
Övrigt: MH med Godkänd status

Agneta Brännare & Iris

Ras: Labrador/ Pudelmix
Rallylydnad: RLD N, RLD F